YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK
361
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-361,bridge-core-2.5.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,overlapping_content,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-23.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK, VERGİ DANIŞMANLIĞI, TASDİK, BİLİRKİŞİLİK VE KONKORDATO KOMİSERLİĞİ

Şirketimiz, Yeminli Mali Müşavirlik şirketi olarak 3568 sayılı yasa çerçevesinde müşterilerine aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır: Tam Tasdik Hizmeti : o Yıllık Kurumlar Vergisi beyannamesi ve eklerinin tasdiki, o Yıllık Gelir Vergisi beyannamesi ve eklerinin tasdiki, Yıllık Kurumlar veya Gelir vergisi beyannameleri ve eklerinin tasdiki çerçevesindeki sorumluluğumuz, firmaya ait defter, kayıt ve belgelerin sürekli olarak denetlenmesi suretiyle mümkün olabilmektedir. Bu nedenle, belli dönemlerde işyerine deneyimli ve firmanın işlem hacmine uygun sayıda personel ile yapılan ziyaretler yoluyla denetimler gerçekleştirilmekte, sorunların doğmadan önlenebilmesi ve uygulamalara önceden yön verilebilmesi amacıyla sözlü ve yazılı öneriler hazırlanmaktadır. Ayrıca denetim çalışmaları sırasında vergi planlama fırsatlarının tespiti imkânı doğabilmekte ve bu fırsatlar şirket yönetiminin dikkatine sunulmaktadır.

Firmanın yıllık geçici vergi ile gelir ve/veya kurumlar vergisi beyannamelerinin hazırlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Kurumlar ve gelir vergisi istisna ve muafiyetleri ile tasdik işlemleri (Ar-Ge İndirimi Tasdik Raporu, Yatırım İndirimi Tasdik Raporu, gayrimenkul / iştirak satış kazancı istisnası Tasdik Raporu, v.b.g. Raporlar) yerine getirilmektedir.

KDV İadesi Tasdik ve Raporlama İşlemleri yerine getirilmektedir. • Vakıflara Vergi Muafiyeti Tanınması ile İlgili Tasdik İşlemleri yapılmaktadır.

Sermayenin ödendiğinin tespiti işlemleri yapılmaktadır.

İç kaynaklardan yapılacak sermaye artırımlarının mevzuata uygunluğunun tespiti işlemleri yapılmaktadır.

Diğer özel amaçlı yeminli mali müşavirlik tasdik / tespit raporları düzenlenmektedir.

Önceki dönemlere ilişkin Vergi Uygunluk Denetimleri yapılmaktadır.

Yeniden yapılandırma hizmetleri (Devir, Birleşme ve Bölünme, Şirket Sözleşmesi düzenleme ve tescil) hizmetleri baştan sona yerine getirilmektedir.

Ayrıca bilirkişilik ve konkordato komiserliği faaliyetlerinde de bulunulmaktadır.