Hakkımızda
475
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-475,bridge-core-2.5.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,overlapping_content,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-23.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Hakkımızda

 

TARİHÇE :

Yönetim kurulu başkanımız YMM. Süleyman Çevik, sürdürmekte olduğu Maliye Bakanlığı Gelirler Başkontrolörlüğü görevinden Ocak / 1990 tarihinde ayrılmış ve Antalya’da ferdi olarak yeminli mali müşavirlik yapmaya başlamıştır. 1992 yılında da yeminli mali müşavirlik ve bağımsız dış denetim faaliyetinde bulunmak üzere, Uyum Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş. unvanı ile bir şirket kurmuş ve bu şirketin hâkim ortaklığını ve yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Şirketin kuruluşunu takiben SPK’na başvurarak SPK’ndan bağımsız denetim yetkisi almıştır. Bu şirket, şirketimizin öncüsü, hâkim ortağı ve yönetim kurulu başkanı YMM. Süleyman Çevik’in öncülüğünde ve yönetiminde 2004 yılına kadar, yaklaşık 11 yıl süre ile hem yeminli mali müşavirlik faaliyetinde bulunmuş ve hem de SPK’nın bağımsız denetim yetkisi verdiği şirket olarak ülke düzeyinde faaliyet gösteren ve SPK denetimine tabi birçok kamu ve özel şirketin bağımsız dış denetimini gerçekleştirmiştir. 2004 yılında bu şirketin ortak yapısının gerektirmesi yüzünden, şirketin hâkim ortağı ve yönetim kurulu başkanı YMM. Süleyman Çevik, Uyum Yeminli mali müşavirlik Ve Bağımsız Denetim A.Ş.’nin gayri faal duruma geçirmek ve faaliyetine 11.10.2004 tarihinde kurduğu Antalya Uyum Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. ile devam etmek durumunda kalmıştır.

Görüldüğü gibi Antalya Uyum Yeminli Mali Müşavirlik & Bağımsız Denetim A.Ş. tam 10 yıl önce münhasıran yeminli mali müşavirlik faaliyetinde bulunmak üzere ve limited şirket olarak kurulmuştur. 26.09.2013 tarihinde ise nevi ve unvan değiştiren şirketimiz Antalya Uyum Yeminli Mali Müşavirlik & Bağımsız Denetim A.Ş. unvanını almıştır.

Şirketimiz, 17 / 10 / 2014 tarihinde de Kamu Gözetimi Ve Muhasebe Standartları Kurumu’ndan “Bağımsız Denetim Kuruluşu” yetkisini de almıştır. Böylelikle, sadece unvanında yer alan “Bağımsız Denetim” işlevi fiili faaliyet konuları arasına da girmiştir.

Böylelikle asli faaliyet konularına bağımsız denetimi de ilave eden şirketimizin, hali hazırda “Yeminli Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi” unvanını haiz üç ortağı ve “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi” unvanını haiz de dört çalışanı bulunmaktadır.