VERGİ DANIŞMANLIĞI
381
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-381,bridge-core-2.5.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,overlapping_content,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-23.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

VERGİ DANIŞMANLIĞI

Şirketimizde ; Vergi, Yabancı Sermaye, Sermaye Piyasası, Bankacılık, Finansal Kiralama, Factoring, Teşvik ve Kambiyo mevzuatları ile Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmaları, Ticaret Hukuku, İş Kanunu ve Sosyal Güvenlik Mevzuatları ve diğer mali mevzuatlarla ilgili danışmanlık hizmetleri, görüş bildirme, ortaya çıkabilecek sorunlara ilişkin önerilerde bulunma, konu ile ilgili personelin eğitilmesini sağlama türünden hizmetler verilmektedir.

Mevzuat değişiklikleri ve güncel uygulamalar ile konuya ilişkin görüşlerimizin yayınladığımız sirküler yoluyla bildirilmektedir.

Müşterilerimiz, henüz yürürlüğe giren veya mevcut olup da güncelde önemli hale gelen yasal yükümlülükleri konusunda, müşterilerimizin kendilerinden herhangi bir talep gelmeden bilgilendirmektedir.

Müşterilerimizin vergi ödeme yükümlülüklerini, kendi leylerine en uygun yapıda yerine getirebilmelerine yönelik genel anlamda vergi planlamasına ilişkin öneriler hazırlamakta kendilerine sunulmaktadır.

Yasal kayıt ve işlemlerin gözden geçirilmesi suretiyle müşterilerimizin vergi ile ilgili yükümlülüklerini yerine getirmeleri konusunda kendilerine yardımcı olunmaktadır.

Firmanın yıllık geçici vergi ile gelir ve / veya kurumlar vergisi beyannamelerinin hazırlanmasına yardımcı olunmaktadır.

Gerekli hallerde ilgili kamu otoritelerinden alınacak görüşler çerçevesinde çözümler üretilerek, müşterilerimizin uygulamaları yönlendirilmektedir.

Enflasyon Muhasebesi ve uygulamaları ile ilgili danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Üçüncü kişilerle düzenlenen her tür sözleşmelerin mali mevzuat yönünden incelenmesi ve görüş verilmesi hizmetleri yerine getirilmektedir.

Şirketlerin genel kurul işlemleri baştan sona takip edilmektedir.

Bireysel Vergi Danışmanlığı : Tam ve dar mükellef gerçek kişilerce elde edilen gelirlerin (menkul kıymet faiz ve alım-satım kazançları, mevduat ve repo faizleri, kar payları, kira gelirleri v.b.g.) beyanına ilişkin danışmanlık ve destek hizmetleri verilmektedir.